Hoztam most egy kicsit hosszabb cikket a könyvírás során gyakorta elkövetett hibákról. Valószínű, hogy ez egy cikksorozat lesz, vagyis készülök még hasonló tartalmú, hasznos tanácsokkal. Most kezdtem áttanulmányozni az… Read more »
Most pedig rátérek a formai szerkesztés sajátosságaira. Ez alatt a címsorok, bekezdések tagolását, a fattyú- és árvasorokat, képek elhelyezését, az egységes betűnagyságot, illetve az automatikus tartalomjegyzék elkészítését értem. Ezekben is… Read more »
Az előző cikkben a korrektúra / lektorálás menetébe avattalak be benneteket, ebben a részben a szerkesztési munkát veszem górcső alá. Előzőleg azt ígértem, hogy két részletben tárgyalom a témát, de… Read more »
Sokszor volt már szó itt a lektori és szerkesztői munkáról, sok kérdés is elhangzott ezzel kapcsolatban. Pár hete ígértem nektek egy cikket, hogy miből is áll a lektorálás, illetve a… Read more »
Az utóbbi hetekben volt pár megkeresésem, ajánlatkérés. Mindegyikre válaszoltam is, de végül üzlet nem lett belőle, előfordult, hogy válasz sem érkezett. Ez erősen elgondolkodtatott, hogy vajon mit csinálok rosszul?… Read more »
Az a tapasztalatom, hogy főleg kezdő íróként hajlamosak az emberek lebeszélni magukat erről a szolgáltatásról, nézzünk rá hát az okokra, mert sokszor nem kizárólag maga a spórolási szándék áll a… Read more »
Első blikkre mondhatnánk, hogy igen, bizonyára megőrültem, talán csak a nagyon tudatos és előrelátó, időben mindent megszervező emberek éreznek némi egyetértést irányomban. De mint bizonyára tudjátok, egy sikeres karácsonyi kampányhoz… Read more »
Ha ezt a cikket olvasod, valószínű, hogy hamarosan befejezed a könyvedet, novellásköteted, mesekönyved, vagy más, egyéb műfajú írásműved. De az is lehetséges, hogy a weboldaladra szánt szövegeket készítetted el. Még… Read more »
Avagy hasznos tanácsok kezdő gépíróknak / szövegszerkesztőknek Valljuk be, nem mindenki hivatásos gépíró. A számítógépes programok használatát sokan egymástól tanulják el, és ugyan ez a helyzet a Word szövegszerkesztő és… Read more »